לבדיקה וייעוץ ללא עלות
הודעתך נשלחה בהצלחה
טל’:1-700-550065
משרד חיפה שמריהו לוין 24 בית שמואלי,
חיפה
משרד ת"א החשמונאים 103 בית ויסוצקי,
תל אביב
עו”ד אבי שמואלי
עו"ד אליהו שמואלי
עו"ד שגיא רובינסקי
עו"ד דותן לופט
עו"ד אופירה אשל
צוות עורכי הדין
עו"ד עפרה סבן רוטמן

אודות המשרד

משרד עורכי הדין א. שמואלי הוקם לפני למעלה מ-50 שנים ופועל כיום במתכונת של משרד בוטיק. המשרד מתמחה ומטפל בהצלחה בתביעות רשלנות רפואית בולטות ומשמעותיות,ובניהול תביעות נזיקין, ירושה, ביטוח, ותביעות אזרחיות מורכבות.

להמשך קריאה
בלוג המשרד
18 ספטמבר 2016

על GBS ורשלנות רפואית בלידה

עו"ד עפרה סבן רוטמן
16 ספטמבר 2016

על רשלנות רפואית בניתוח

עו"ד שגיא רובינסקי
31 אוגוסט 2016
עוד בבלוג המשרד

רשלנות רפואית

משרד עורכי הדין א. שמואלי הינו מהבולטים ביצוג נפגעים בתביעות של רשלנות רפואית בכלל, ובתביעות של רשלנות רפואית בלידה ובהריון, בפרט.

בראש המשרד עומד עורך דין אבי שמואלי, חבר האגודה הישראלית לרפואה ולמשפט.

מלבד התמחותו בניהול תביעות של רשלנות רפואית, עוסק המשרד גם בתביעות בתחום המשפט האזרחי, ביטוח, נזיקין, עבודה, ורשויות מקומיות.

תיקי רשלנות רפואית בולטים בהם טיפל המשרד

במהלך השנים המשרד טיפל וממשיך לטפל בהצלחה במספר רב של תיקי רשלנות רפואית בלידה, בהריון ובתחומים נוספים. לפניכם 10 דוגמאות בולטות:

  1. תביעה על רשלנות רפואית בלידה שעסקה בשימוש מיותר, ורשלני, במכשיר ואקום (תביעה זו סוקרה בכתבת תחקיר ששודרה בתוכנית "בולדוזר").
  2. תביעה על רשלנות רפואית בלידת בית, שבעקבותיה נגרמה לתינוקת פגיעה מוחית המתבטאת בשיתוק מוחין (תביעה תקדימית זו סוקרה בעיתונות הכתובה, ושודרה לגביה כתבת תחקיר בטלויזיה).
  3. תביעות על רשלנות רפואית בהריון שנגעו לרשלנותו של גניקולוגים בכירים שלא זיהו כנדרש, במהלך מעקב ההריון, פיגור גדילה תוך רחמי. אי זיהויה במועד של הבעיה גרמה באותם המקרים למצוקה עוברית, ולשיתוק מוחין.
  4. תביעות על רשלנות רפואית בהריון שנגעו למחדלם של רופאים מלזהות כנדרש, במהלך מעקב ההריון (בין בבדיקות אולטרא סאונד ובין בבדיקות אחרות), מומים מבניים במוח העובר.
  5. תביעות על רשלנות רפואית במעקב הריון שעסקו במחדלם של רופאים להפנות נשים, במהלך מעקב ההריון, לביצוע בדיקות גנטיות. תוצאת הרשלנות במקרים הנ"ל היתה לידה של תינוקות שסובלים מבעיות גנטיות קשות. בפרט יש לציין לעניין זה תביעת רשלנות רפואית שעניינה הולדה בעוולה של 2 ילדים שסובלים מסיסטיק פיברוזיס, ותביעת רשלנות רפואית נוספת שעניינה הולדה בעוולה של 2 ילדים שסובלים מתסמונת X שביר.
  6. תביעות על רשלנות רפואית בטיפול ביולדת ובמעקב אחר מצב העובר טרם הלידה. הרשלנות במקרים הנ"ל גררה אחריה פטירה של העובר. תביעת רשלנות רפואית כנ"ל, שבה טיפל עו"ד אבי שמואלי, הסתיימה לאחרונה בפס"ד שבו נפסק סכום הפיצויים הגבוה ביותר שנפסק בישראל להורים בשל פטירת עובר.
  7. תביעה על רשלנות רפואית בטיפול ובמעקב שנעשה בביה"ח אחר מצב הילוד בסמוך לאחר הלידה. במקרה אחד המדובר היה במחדל של צוות הפגיה מלזהות במועד דימום מוחי שהלך והתפתח לאחר הלידה. במקרה אחד המדובר היה במחדל של צוות חדר הלידה מלעקוב כנדרש אחר מצב הילוד לאחר הלידה, ומלזהות במועד כי אותו ילוד חדל לנשום.
  8. תביעות על רשלנות רפואית בלידה שכתוצאה ממנה נגרם ליולדות קרע דרגה 4.
  9. תביעה על רשלנות רפואית של רופאת משפחה שלא אבחנה כי המטופלת סובלת מאנדוקרדיטיס. כתוצאה מהאיחור באבחנה קריש דם נזרק למוחה של המטופלת, והותיר אותה משותקת במחצית גופה.
  10. תביעה על רשלנות רפואית באבחנה במועד של אירוע מוחי איסכמי שבו לקתה יולדת, מספר שבועות לאחר לידתה. כתוצאה מהאמור אותה יולדת לא קיבלה את הטיפול הנדרש, והיא נפטרה. כתבה בענין זה פורסמה בערוץ 10.

מקרים אלו ורבים אחרים הינם עילה לפניה לקבלת סיוע של עורך דין רשלנות רפואית. למשרדנו המומחיות והניסיון הרב הנדרשים לניהול תביעות מוצלחות בתיקי רשלנות רפואית בלידה ועוד קודם לכן בתקופת ההריון. במידה ואתם סבורים שסבלתם מרשלנות רפואית, צרו קשר בהקדם לייעוץ »

 

רשלנות רפואית בהריון

המשרד מתמחה בתביעות של רשלנות רפואית במהלך ההריון. להלן סוגי התביעות על רשלנות זו וכן 5 דוגמאות לתיקים בולטים של המשרד בתחום.

רשלנות רפואית בלידה

המשרד נעזר בטובי המומחים הרפואיים בתחום וטיפל עד היום בכמה מהתיקים הבולטים בישראל, להלן מספר דוגמאות.

עורך דין רשלנות רפואית אבי שמואלי

עו"ד שמואלי, חבר האגודה הישראלית לרפואה ולמשפט, טיפל עד היום במספר רב של תיקי רשלנות רפואית בולטים

המדריך לנפגעי רשלנות רפואית


המדריך המלא לנפגעי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית - מילון המונחים השלם


מילון מונחי רשלנות רפואית מ-א' עד ת'

מחלות גנטיות בהריון

חשד לרשלנות רפואית במעקב ההריון שהוביל ללידת ילדים עם מחלות גנטיות

שלושה מקרים על רשלנות רפואית בלידה

שלושה מקרים בהם הרופאים לא הפנו לבדיקה והילד נולד פגוע