צרו קשר
★ ★ ★ ★ ★ 28 לקוחות דירגו אותנו 5 מתוך 5. קראו מה היה להם לומר

מהם מקרי רשלנות רפואית בהריון?

תביעות שעניינן רשלנות רפואית בהריון עוסקות בכשל כלשהו שנפל במהלך מעקב ההריון, ואשר כתוצאה ממנו נגרם לעובר או להוריו נזק.

ניתן לחלק את הקטגוריה של תביעות על רשלנות בהריון לשלוש קבוצות:

  • תביעות שמתייחסות לתינוק שסובל מנכות/נזק, ושמבוססות על הטענה שלולא אותה רשלנות רפואית שנפלה במעקב ההריון, ניתן היה למנוע את הנכות/הנזק שנגרמו בפועל לילוד, ולחלצו מהרחם כשהוא בריא. בד"כ מדובר בכשל מלאבחן במהלך ההריון מחלה אימהית או עוברית שבה ניתן היה לטפל בין ע"י טיפול (שלא ניתן) ובין ע"י חילוץ מוקדם של העובר (שלא נעשה). תביעות כנ"ל מוגשות בשם הילוד, וככאלו ניתן, כעיקרון, להגישן עד הגיעו של הילוד לגיל 25 שנים.
  • תביעות שמתייחסות לתינוק שסובל ממום או ממחלה שאותם לא ניתן היה למנוע, ושמבוססות על הטענה שלולא אותה רשלנות רפואית בהריון, ניתן היה להקדים ולזהות את המום או את המחלה ממנה סובל הילוד, ולהעמיד בפני הוריו את האפשרות להפסיק את ההריון באופן יזום וע"י כך למנוע הבאתו לעולם של ילד פגוע זה. בד"כ מדובר ברשלנות רפואית שנתבטאה בביצוע לקוי של בדיקה שנעשתה במהלך ההריון – בין בדיקה גנטית ובין בדיקת הדמייה (למשל: סקירת מערכות או אמ.אר.איי עוברי), או באי הפניה לביצוע בדיקה כנ"ל למרות שצריך היה להפנות אליה, או באי מתן מידע להורים על האפשרות לבצע במהלך ההריון את הבדיקה הרלבנטית שיכולה היתה לזהות את מום – הפגם שממנו סובל אותו תינוק. תביעות כנ"ל מוגשות בשם ההורים בעילת הולדה בעוולה, וככאלו ניתן, כעיקרון, להגישן בתוך 7 שנים ממועד הלידה.
  • תביעות שמתייחסות לעובר שנפטר ברחם אמו עקב אי זיהוי גורם סיכון ואי חילוץ מוקדם, ושמבוססות על הטענה שלולא אותה רשלנות רפואית בהריון ניתן היה להקדים ולחלץ את העובר בניתוח קיסרי וע"י כך למנוע את פטירתו. תביעות כנ"ל מוגשות ע"י הורי העובר, וככאלו ניתן, כעיקרון, להגישן בתוך 7 שנים ממועד פטירת העובר.