צרו קשר
★ ★ ★ ★ ★ 34 לקוחות דירגו אותנו 5 מתוך 5. קראו מה היה להם לומר

8.3 מיליון ש"ח פיצוי עקב הולדה בעוולה של ילדה עם איקס שביר

עו"ד אבי שמואלי

פס"ד שניתן ע"י ביהמ"ש העליון: נתקבלה תביעת רשלנות רפואית בהריון שעילתה הולדה בעוולה של ילדה עם X שביר. להורים נפסק פיצוי כולל בסך 8.3 מליון ₪.

3.1 מיליון ש"ח פיצוי בגין קרע דרגה 4 בעקבות לידת מלקחיים

עו"ד אבי שמואלי

תביעה זו הוגשה על ידנו בשם יולדת שסבלה מקרע דרגה 4 כתוצאה מלידת מלקחיים שבוצעה בביה"ח הדסה לאחר למעלה מ-3 שעות כאשר ראש העובר במצג עורף לאחור.

בפסה"ד נקבע שהקרע נגרם עקב רשלנות רפואית של הצוות המיילדותי במהלך ביצוע הלידה עצמה, וכי ע"י ניהול זהיר יותר של הלידה ניתן וצריך היה למונעו.

כן נקבע בפסה"ד כי גם תיקונו של הקרע לא נעשה כנדרש, וכי בהתחשב בחומרה ובהשלכות האפשריות של קרע כנ"ל, לצורך תיקונו צריך היה לנסות ולאתר מנתח מיומן בניתוחים מסוג זה (עדיף כירורג קולורקטלי), ולא להשאיר מלאכה זו למתמחה מחוסר כל נסיון בתיקון קרעים קשים כנ"ל.

סכום הפיצוי הכולל שנפסק ליולדת בתיק זה הגיע לסך תקדימי של כ-3.1 מליון ₪. זו סכום הפיצוי הגבוה ביותר שנפסק עד היום בישראל בתיק קרע מיילדותי.

פסה"ד ניתן ב-8.10.14 ע"י השופטת עירית כהן בת.א 11230-08-12 אלמונית נ' הסתדרות מדיצינית הדסה. ערעורה של הדסה על פסה"ד הנ"ל נדחה.

תסמונת אשרמן שנגרמה ע"י רשלנות רפואית

עו"ד אבי שמואלי

תסמונת אשרמן שנגרמה ע"י רשלנות רפואית בניתוח קיסרי, ובטיפול היולדת לאחר מכן.

מה היקף אחריות הרופא שאצלו מתבצע מעקב ההריון?

עו"ד אבי שמואלי

רופא נשים שמנהל מעקב הריון מפנה מטופלת לבדיקת אולטרא סאונד ספציפית. מי אחראי לתת למטופלת הסבר מלא בנוגע לתוצאות הבדיקה? רופא הנשים המטפל או הגורם שאליו הופנתה ושאצלו ביצעה את בדיקת האולטרא סאונד?

סיום בפשרה של שני תיקי קרע דרגה 4 בלידה

עו"ד אבי שמואלי

השבוע הסתיימו בפשרה במשרדנו שתי תביעות רשלנות רפואית בלידה שעסקו בקרע דרגה 4 שנגרם ליולדת במהלך הלידה.

רשלנות רפואית שגרמה לפטירת עובר בהריון תאומים

עו"ד שגיא רובינסקי

בני הזוג שהגיעו לפגישה במשרדנו היו נסערים. לדבריהם, בגלל רשלנות רפואית בהריון, הם איבדו עובר זכר מתוך זוג תאומים, בן ובת, וזאת בסמוך…

ייעוץ רשלנות רפואית
צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ משפטי ללא עלות »
מענה תוך 24 שעות • 100% דיסקרטיות