צרו קשר
★ ★ ★ ★ ★ 34 לקוחות דירגו אותנו 5 מתוך 5. קראו מה היה להם לומר

סקירת מערכות

מה זה סקירת מערכות?

סקירת מערכות (או סריקת מערכות) הינה שמה של בדיקת אולטרא סאונד שנעשית במהלך ההריון, ושבמסגרתה נסקרים, בצורה מפורטת וקפדנית, רשימה של מערכות או איברים מסוימים ועיקריים בגופו של העובר. הבדיקה נעשית באופן בטני או נרתיקי או בשילוב של השניים.

מטרתה של הבדיקה להביא לגילוי מוקדם של מומים עובריים, וזאת בין על מנת שבמקרה הצורך ניתן יהיה לתקנם כבר במהלך ההריון או להתכונן לתיקונם בסמוך לאחר הלידה, ובין על מנת שבמקרה הצורך האשה והבעל יקבלו החלטה מושכלת האם רצונם להמשיך את ההריון, או להביא להפסקתו ע"י הפלה יזומה.

ככל שבבדיקת סקירת המערכות מתגלה פגם, או חשש לפגם, שטיבו אינו ברור דיו, ולחילופין כאשר גורמי רקע מגבירים את הסיכון למום באיבר ספיציפי, ניתן לבצע בדיקה שמכונה סקירה מכוונת או (סקירה ממוקדת) אצל מומחה שמתמחה ספציפית במומים בהם מדובר.

סקירת מערכות יכולה להיעשות החל בשבוע ה-13 להריון (בין השבועות 13-17 הבדיקה נקראת גם סקירה מוקדמת), ובכל מקרה לפי ההנחיה העדכנית מומלץ לבצעה, גם בהיעדר גורמי סיכון, בין השבועות ה-19 ל-25 להריון. בהינתן גורמי סיכון, יש לבצע בדיקה כנ"ל בעיתוי ובמספר התואמים את ההנחיות שניתנות ע"י הרופא.

ייעוץ רשלנות רפואית
צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ משפטי ללא עלות »
מענה תוך 24 שעות • 100% דיסקרטיות