רשלנות רפואית בילדים ופגים

במהלך השנים טיפלנו בתביעות רשלנות רפואית רבות שעסקו בילודים ופגים (תביעות השייכות לתחום הנאונטולוגיה), לצד תביעות של רשלנות בילדים (תביעות השייכות לתחום רפואת הילדים).

להלן מס' דוגמאות :

  • תביעת רשלנות רפואית של תינוקת, שמיד לאחר הלידה הושארה בחדר הלידה עם אמה, לצורך הנקה ראשונה, וללא השגחה מיילדותית משך למעלה מ45 דקות. כאשר המיילדת חזרה בשלב מסוים לחדר הלידה, התברר שהתינוקת הפסיקה בינתיים לנשום. רק בשלב זה הוזעק למקום צוות החייאה. במשך פרק הזמן שחלף עד להחייאת התינוקת נגרם למוחה נזק בלתי הפיך, והיא נותרה עם נכות נוירולוגית קשה. במסגרת התביעה שהגשנו בשם התינוקת טענו שהצוות המיילדותי היה אחראי להשגיח ולעקוב אחר מצב התינוקת כל עוד היתה בחדר לידה, וטרם העברתה ליחידת הילודים להמשך השגחה. התביעה הסתיימה בהסכם פשרה שפרטיו חסויים.
  • תביעת רשלנות רפואית של תינוקת שסבלה מדימום תוך גולגלתי שנגרם בעקבות לידת ואקום. הדימום לא אובחן כמתחייב במח' הילודים שאליה הועברה התינוקת לאחר הלידה, וכתוצאה מכך הלך והצטבר בתוך גולגלתה עד שגרם לה, לבסוף, לדום לב והפסקת נשימה במהלך הלילה. בסופו של יום, וכתוצאה מכך שהדימום המוחי הנ"ל לא אובחן אצל התינוקת מבעוד מועד, היא נותרה עם נזק נוירולוגי משמעותי שמתבטא בשיתוק מוחין קשה. התביעה שהגשנו בשם התינוקת הסתיימה בהסכם פשרה שפרטיו חסויים.
  • תביעת רשלנות רפואית שהגשנו בשם תינוק, שנולד פג, וסבל מעיוורון Retinopathy Of Prematurity)-ROP) כתוצאה מכך  שצוות הפגיה לא הגן כמתחייב על עיניו במהלך שהייתו הממושכת באינקובטור. התביעה שהגשנו בשם התינוק הסתיימה בפשרה שפרטיה חסויים.
  • תביעת רשלנות רפואית שהגשנו בשמו של תינוק שנחשף לנגיף ה-GBS במהלך לידתו, ולא טופל כנדרש באנטיביוטיקה מניעתית לאחר מכן. כתוצאה מהאמור, התינוק סבל ממחלה זיהומית קשה שפרצה כשבועיים לאחר הלידה, והותירה אותו עם פגיעה פיגור מוחי קשה ועיוורון. התביעה המדוברת עדיין מתנהלת בבית המשפט.
  • תביעת רשלנות רפואית שהגשנו בהתייחס לתינוקת שבגיל חודשיים וחצי אושפזה במח' ילדים עקב שיעול קשה וחום. במהלך אשפוזה התינוקת פיתחה התייבשות שלא אובחנה והחריפה עד למצב של שוק היפוולומי ודום לב שגרם לנזק נוירולוגי שמתבטא בשיתוק מוחין. התביעה שהגשנו בשם התינוקת עדיין מתנהלת בביהמ"ש.
  • תביעת רשלנות רפואית שהגשנו בשם ילד שבגיל 3 שנים הובא למיון ילדים באחד מבתי החולים בישראל עם אנמיה קשה ושוק היפוולומי וזאת על רקע מחלת אנמיה חרמשית מולדת. למרות שמדובר בסיבוך ידוע שמצריך, בין היתר, מתן מהיר של מנת דם לצד ניטור והנשמה כנדרש, כל האמור לא בוצע במיון הילדים במקרה זה. בשל האמור, מצבו של הפעוט הדרדר במיון עד למצב של דום לב והפסקת נשימה, ובשלב זה הוא נזקק להחייאה שארכה כ-15 דקות עד שדופק לבו חזר. הפעוט נותר עקב האמור עם נזק נוירולוגי קשה, והתביעה שהגשנו בשמו מתנהלת בימים אלו בבית המשפט.
  • תביעת רשלנות רפואית שהגשנו בשם ילד שסבל כתינוק מזיהום בעצם הרגל (אוסטומיאליטיס) שלא אובחן, וממילא לא טופל, במועד.העיכוב באבחנת הזיהום, הותיר את הנ"ל עם פגיעה אורטופדית בלתי הפיכה שהתבטאה בקיצור ועיוות של עצמות רגלו. התביעה הסתיימה בפשרה שפרטיה חסויים.