3.9 מיליון ש"ח בתביעת הולדה בעוולה

תוכן עניינים

בימים אלו ממש הגענו מול משרד הבריאות להסכם פשרה במסגרתו התחייב המשרד לשלם להורים שייצגנו פיצוי בסך 3.9 מליון ₪ בתביעת רשלנות רפואית של הולדה בעוולה (הפיצוי ניתן בנוסף ומעבר לתשלומי ביטוח לאומי שלבדם מסתכמים בסך של למעלה מ-3 מליון ₪).

התביעה הוגשה על ידנו בשנת 2015 בשם הוריו של קטין מדרום הארץ, שנולד בשנת 2000, ושלאחר לידתו התברר כי הוא סובל ממום מוחי מולד וקשה.

בתביעה נטען כי המום המוחי הנ"ל של הקטין לא נתגלה עוד במהלך ההריון בשל רשלנות רפואית בהריון, וכי אלמלא אותה רשלנות, הפגם המוחי היה מאובחן לפני סיום ההריון, והורי הקטין היו בוחרים לבצע הפסקת הריון, ולא להביא לעולם ילד עם לקות כה קשה.

להלן מספר הדגשים בנוגע לתביעה המדוברת:

  • בתביעה נטען לרשלנות רפואית בביצוע (או בפענוח) בדיקת MRI של מוח עובר שנעשתה בביה"ח איכילוב בשבוע ה-31-32 להריון.
  • בדיקת ה-MRI הנ"ל בוצעה לצורך השלמה ובירור, וזאת בעקבות ממצאים מחשידים שהודגמו במוח העובר בבדיקות אולטרא סאונד של סקירת מערכות שבוצעו קודם לכן.
  • בפועל, כך נטען בתביעה, בדיקת ה-MRI פוענחה ו/או בוצעה באופן רשלני, תוך החמצת ממצאים פתולוגיים במבנה מוחו של העובר, ובבסיכומה נרשם משום מה כי הינה "בגדר התקין".
  • כתוצאה מהאמור, לא זו בלבד שתוצאת בדיקת ה-MRI גרמה לאי אבחנתם, במהלך ההריון, של ממצאים פתולוגיים חשובים מעין כמותם במוח העובר, אלא שהיא אף יצרה מצג שווא מטעה בפני ההורים והגורמים הרפואיים שעקבו אחר הריונו ש"נסמכו" על תקינות תוצאות הבדיקה.
  • ההורים טענו בתביעה כי בהסתמך על תוצאתה "התקינה" של בדיקת ה-MRI, נמנע מהם המידע והיעוץ בנוגע לפרוגנוזה הקשה שכרוכה בממצאים הפתולוגיים שהוחמצו במסגרתה, ולא נתאפשר להם להפסיק את ההריון, ולמנוע בכך את הבאתו לעולם של ילד שיסבול מנכות קשה.
  • הפגיעה המוחית של הקטין מתבטאת במקרה זה בפיגור מוחי, בחוסר יכולת לדבר, תלות מוחלטת בעזרת צד שלישי בביצוע כל פעולות היום, צורך בהשגחה משך שעות היממה כולה כולל בשעות הלילה, ובנכות רפואית מצטברת של למעלה מ- 100%.
  • לביסוס התביעה איתרנו מומחה מחו"ל בתחום הנוירורדיולוגיה שכתב חוות דעת מתאימה לאחר עיון במסמכים ובצילומי ה-MRI, וזאת לנוכח סירובם העקרוני של מומחים ישראליים  בתחום זה לתת חוות דעת שתמתח ביקורת על עמיתיהם בישראל בתביעת רשלנות רפואית כאמור.

עוד עשוי לעניין אותך

תביעה

רשלנות רפואית בניתוח כריתת פיסטולה אנאלית

משרדנו מנהל תביעת רשלנות רפואית בשם גבר חרדי צעיר מדרום הארץ, אשר הפך לשבר כלי עקב רשלנות רפואית חמורה באבחון, ייעוץ וניתוח שבוצע לו. האבחון...
תביעה

על GBS ורשלנות רפואית בלידה

מקרים רבים שטופלו ומטופלים במשרדנו הינם בתחום הרשלנות הרפואית בלידה. המשותף למקרים הנכללים בו הוא העובדה שכתוצאה מרשלנות רפואית בלידה, נגרם נזק בלתי הפיך ולצמיתות...

רשלנות רפואית בהרדמה

לפני מספר ימים הגשנו תביעה עקב מקרה טראגי בו נפטרה גברת בת 71, במהלך טיפול שיניים שבוצע במרפאה פרטית בגראנד קניון בחיפה. בני משפחתה של...