צרו קשר
★ ★ ★ ★ ★ 28 לקוחות דירגו אותנו 5 מתוך 5. קראו מה היה להם לומר

לידה שקטה

מה זה לידה שקטה?

לידה שקטה (באנגלית STILLBIRTH) הינו ביטוי שמתאר לידה של עובר מת, כלומר עובר שנפטר בעודו ברחם אמו, ומכאן שנולד מבלי להשמיע את הצעקה הראשונה המצופה מכל ילוד.

כאשר פטירת העובר מתרחשת בשלבי החיות של ההיריון (משבוע 24 ואילך), וכאשר פטירה זו נובעת מסיבוך והקדמת החילוץ באמצעות ניתוח קיסרי הייתה מצילה את חיי העובר, יש מקום לבחון אם נסיבות המקרה מאפשרות להקים עילה לתביעת רשלנות רפואית.

בהתאם לדין בישראל, תביעות רשלנות רפואית שנוגעות למצבי לידה שקטה הינן תביעות שמוגשות ע"י ההורים, ושבמסגרתן הנ"ל תובעים פיצוי על הכאב והסבל שנגרם להם עקב העובדה שלא יזכו לגדל את ילדם שמת ברחם, כמו גם פיצוי בגין הוצאות ההיריון שירד לטמיון, והוצאות של ההיריון שלאחר מכן.

חשוב לציין כי במשרדנו נוהלו בהצלחה מספר לא קטן של תביעות רשלנות רפואית שעוסקות במצבי לידה שקטה, ובאחת מהן אף נקבע רף הפיצוי הגבוה ביותר שנפסק להורים בנסיבות כנ"ל (פיצוי בסך כולל של כ-1.4 מליון ₪).

לידה שקטה בתביעות שניהלנו

רשלנות רפואית שגרמה לפטירת עובר בהריון תאומים

עו"ד שגיא רובינסקי

בני הזוג שהגיעו לפגישה במשרדנו היו נסערים. לדבריהם, בגלל רשלנות רפואית בהריון, הם איבדו עובר זכר מתוך זוג תאומים, בן ובת, וזאת בסמוך…

פיצוי בסך ₪550,000 עבור פטירת עובר בשבוע 36

עו"ד אבי שמואלי

בתחילת שנת 2013 הוגשה ע"י משרדנו תביעה על רשלנות רפואית בהריון, שעסקה בפטירה של עובר אחד, בהריון תאומים, בשבוע ה-36 להריון…