צרו קשר
★ ★ ★ ★ ★ 34 לקוחות דירגו אותנו 5 מתוך 5. קראו מה היה להם לומר

רשלנות רפואית בלידה: אושפזה ללידה ויצאה עם כוויות בישבן

משרדנו הגיש החודש תביעה נוספת שעניינה רשלנות רפואית בלידה. הפעם המדובר בלידה רגילה ממנה יצאה היולדת עם כוויות קשות בשני עכוזיה.

הכוויות נגרמו עקב התנהלות בלתי זהירה של הצוות המיילדותי בחדר הלידה, ולהלן תיאור תמציתי של השתשלות הענינים המהווה רשלנות רפואית בלידה:

היולדת התקבלה בביה"ח, והועברה לחדר הלידה. בשלביה הראשוניים של הלידה, ובמהלך ההכנה לביצוע זריקת אפידורל, נשפך על חלק גופה האחורי של התובעת נוזל חיטוי שהצטבר ונקווה באזור עכוזיה. נוזל החיטוי שנשפך לא נוקה ו/או נספג על ידי הצוות הרפואי/הסיעודי, וזה גם לא בדק ו/או וידא כי האזור עליו שוכבת התובעת (ותמשיך לשכב במהלך הלידה) יָבֵש.

כתוצאה מהאמור, היולדת, שעקב השפעת זריקת האפידורל חָסְרַה תחושה בפלג גופה התחתון, שכבה לאורך הלידה כולה על מצעים ספוגים בנוזל חיטוי, מבלי להרגיש כי עקב תגובת עוׂרָהּ לחומר החיטוי שנקווה במקום, הולכות ומתהוות בעכוזה, במהלך שעות הלידה' כוויות קשות.

גם בתום הלידה, ולאחר העברת היולדת מחדר הלידה למח' יולדות, ובמשך כל המשך אשפוזה לאחר הלידה, לא בדק הצוות את מצב עכוזיה, לא איבחן ממילא את הכוויות שנוצרו במקום במהלך הלידה, ולא העניק, ולו בדיעבד, טיפול מתאים לכוויות שנוצרו.

סופה של פרשה שהיולדת, אישה צעירה שאושפזה בביה"ח לצורך לידה שגרתית ותו לא, נותרה עם צלקות מכוערות ומכאיבות בשני עכוזיה וזאת עקב רשלנות רפואית בלידה שמסווגת כאירועי "בל יקרו".

ייעוץ רשלנות רפואית
צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ משפטי ללא עלות »
מענה תוך 24 שעות • 100% דיסקרטיות