פיצוי בסך 1.6 מיליון ש"ח ליולדת עם קרע דרגה 4 בלידה

תוכן עניינים

קטגורית מאמרים: קרעים בדרגה 3-4

אנו מעדכנים כי בימים אלו הושגה פשרה בתביעת רשלנות בלידה שניהלנו נגד משרד הבריאות (ביה"ח הילל יפה) בעניין קרע דרגה 4 שנגרם ליולדת במהלך לידה בשנת 2011.

בהסכם הפשרה התחייב משרד הבריאות לשלם ליולדת פיצוי בסך כולל של 1,600,000 ₪, סכום שמשקף את הגידול המשמעותי שחל בסכומי הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית מסוג זה, וזאת כנגזרת של התקדים שמשרדנו השיג בתביעה דומה שנוהלה בת.א 11230-08-12, שם נקבע סכום פיצוי בסך כולל של 3.1 מליון ₪ ליולדת שנותרה עם נכות בשיעור 60% בעקבות רשלנות רפואית שגרמה קרע דרגה 4 בלידה.

טענות התביעה שנסגרה כעת בפשרה כיוונו למספר היבטים של רשלנות רפואית:

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות זו התבטאה בלחץ פונדלי (לחץ פיזי שמופעל על רחם האישה באמצעות הידיים והמרפקים של הרופא) שהופעל טרם יציאת הילוד.

בהיבט הרפואי נטען לעניין זה כי לא היה כל מקום להפעיל לחץ פיזי על בטן היולדת שכן לא נתעורר צורך בחילוץ דחוף של הילוד, שלא לדבר על כך שמדובר בטכניקה עתיקת יומין שכבר אינה נזכרת בספרי הרפואה.

במקביל, ובהיבט של קבלת הסכמתה של היולדת, נטען כי הפעלת הלחץ נעשתה ללא הסכמתה מדעת, שכן לא זו בלבד שלא נתבקשה הסכמתה טרם הפעלת הלחץ, אלא שאף לא הוסבר לה שטכניקה זו כרוכה בסיכון מוגבר להיווצרות קרע של הסוגרים האנאליים.

רשלנות רפואית כירורגית

בכל הנוגע לתיקון הקרע לאחר שכבר נוצר – לעניין זה נטען כי למרות שתיקונו של קרע דרגה 3-4 צריך להיעשות בחדר הניתוח, ע"י מומחים שהוכשרו והתנסו בכך, במקרה זה תיקון הקרע נעשה כלאחר יד בחדר הלידה, ע"י הרופא המיילד, ואף מבלי שהיולדת קיבלה לעניין זה הסבר מתאים ואפילו מבלי שנתבקשה לחתום על טופס הסכמה.

עוד עשוי לעניין אותך

התינוקת חולצה באיחור ונפטרה כתוצאה מכריכת חבל טבור

להלן פרטי תביעת רשלנות רפואית חדשה שהגשנו לאחרונה לביהמ"ש:   העובדות   מדובר בפטירה טרגית, וניתנת למניעה, של תינוקת שחולצה באיחור, שעה ו-20 דקות לאחר...
תביעה

רשלנות רפואית בניתוח כריתת פיסטולה אנאלית

משרדנו מנהל תביעת רשלנות רפואית בשם גבר חרדי צעיר מדרום הארץ, אשר הפך לשבר כלי עקב רשלנות רפואית חמורה באבחון, ייעוץ וניתוח שבוצע לו. האבחון...
פסק דין, תביעה

שיתוק מוחין עקב רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית שעסקה באשה שהגיעה לחדר המיון בביה"ח הלל יפה בחדרה, בשבוע ה-27 להריון, בשל תלונות על דימום שנמשך יומיים. הרופא שבדק אותה רשם משום מה כי המדובר בהריון בשבוע 17 בלבד...