צרו קשר
★ ★ ★ ★ ★ 28 לקוחות דירגו אותנו 5 מתוך 5. קראו מה היה להם לומר

לידת ואקום

מה זה לידת ואקום?

פרוצדורה של לידה מכשירנית שמבוצעת באמצעות הנחת כובע פלסטיק או מתכת על ראש העובר, ויצירת תת לחץ ע"י מכשיר ואקום, שמביא לכך שאותו כובע נצמד אל ראש העובר ומאפשר את משיכתו החוצה. לידות ואקום כרוכות בסיכון מוגבר לפגיעה עוברית גולגולתית או תוך גולגולתית, ולהתפתחות דימום עוברי גולגולתי או תוך גולגולתי. להלן מספר הדגשים שאי הקפדה עליהם יכולה להקים עילה להגשת תביעה על רשלנות רפואית בלידה:

  1. אין לבצע לידת ואקום אלא במצב של פתיחה מלאה (אחרת גובר החשש ליצירת קרע אימהי), ולאחר שראש הילוד ירד מעבר לנקודה מסוימת.
  2. אין לבצע לידת ואקום אלא לאחר שהמיילד בדק ווידא באיזו פוזיציה מצוי ראש העובר (שאחרת המיילד עלול להפעיל כוחות משיכה בכיוון לא נכון).
  3. אם בעת ביצוע המשיכה, הכובע ניתק פעמיים מראש העובר, אין להמשיך ולנסות ליילד באמצעות ואקום. ניתוקים וחיבורים חוזרים מגבירים את הסיכון לפגיעה בגולגולת העובר.
  4. לאחר ביצועה של לידת ואקום, על הצוות המיילדותי והניאונטולוגי לחזור ולבדוק בקפידה את ראש הילוד ומצבו, תוך מתן תשומת לב לכל תסמין שמחשיד לפגיעה או דימום גולגולתי או תוך גולגולתי (עלול להופיע גם שעות לאחר הלידה).
ייעוץ רשלנות רפואית
צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ משפטי ללא עלות »
מענה תוך 24 שעות • 100% דיסקרטיות

לידת ואקום בתביעות שניהלנו